Trenerowo.pl – nowy portal o sporcie i treningu mentalnym

Wspólna podróż do świata sportu i treningu mentalnego

Witaj na nowym portalu o sporcieTrenerowo.pl! Cieszymy się, że odnalazłeś naszą stronę i jesteś zainteresowany światem sportu oraz zdrowego stylu życia. Nasza strona skupia się na dzieleniu wiedzą opartą na latach doświadczenia członków naszego zespołu oraz specjalistów w dziedzinach takich jak przygotowanie motoryczne, trening mentalny i zdrowe odżywianie.

Proponujemy Ci wspólną podróż do świata treningu, zdrowego życia i interesujących informacji, które wiążą zdrowie, ciało, odżywianie i sposób myślenia o naszym ciele w jedną, spójną całość.

O czym będzie portal trenerowo.pl?

Motywem przewodnim tego portalu jest wiedza oparta na latach sportowego doświadczenia członków naszego teamu, ale też osób wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach, które są dziś składowymi każdego sportowego sukcesu – przygotowanie motoryczne, trening mentalny. Zgromadzona tu wiedza i doświadczenie pozwoli spojrzeć Ci na aktywność fizyczną z różnych perspektyw. Zatem, zaczynajmy!

Dzisiejszy świat pędzi coraz szybciej. To nie ulega żadnej wątpliwości. Wszechobecny rozwój zdaje się przyspieszać wraz z kolejnymi dniami dając nam coraz więcej możliwości. Sport również idzie do przodu. Z każdym rokiem przekraczane są granice ludzkich możliwości, mamy wiele nowo pobitych rekordów. Nie wspominając już o zawodnikach średniego, bądź wysokiego szczebla, którzy coraz szybciej doganiają wybitnie utalentowane jednostki w swoich dyscyplinach. Na takie rezultaty z pewnością wpływ ma wiele czynników. Jednak wykorzystując możliwości wymiany informacji dostępne w dzisiejszym świecie, możemy poznać szczegóły tego dynamicznego wzrostu. Jednym z nich jest fakt specjalizacji.

Nadal często jest tak, że jeden trener zajmuje się przygotowaniem zawodnika w wielu kierunkach np. technicznym danej dyscypliny, siłowym, kondycyjnym, strategicznym, mentalnym, koordynacji ruchowej i wielu innych. A na dodatek czasami i to nie wystarcza. Zdarzają się przypadki gdzie jedna i ta sama osoba dodatkowo musi zająć się organizacją zajęć, sali, wyjazdów, organizacją funduszy i niejednokrotnie zapobieganiem lub doleczeniem kontuzji. Jak widać szereg zadań nie pozwala się skupić na pracy, która jest do wykonania, aby zrealizować założone cele.

Po pierwsze nie da się być wybitnym w każdej rzeczy (chociaż dzisiejszy sport zdecydowanie wymaga wybitności), po drugie zaś niezwykle trudne jest skupić się na wielu zadaniach na raz. Ktoś myśli inaczej? To niech jednocześnie spróbuje liczyć od stu do zera, stojąc na jednej nodze i rysować w powietrzu lewą ręką kwadrat, a drugą trójkąt. I jak poszło? Nie jest to zbyt łatwe, a to tylko 4 zadania. Dlatego specjalizacja ma dziś ogromne znaczenie i duży wpływ na rozwój sportu.

Jak już pisaliśmy, współpracują z nami wybitni sportowcy, terapeuci, trenerzy mentalni o wieloletnich doświadczeniach, gotowi podzielić się swoją wiedzą. Pragniemy Cię zainteresować spojrzeniem na sport z nowych perspektyw. Zapraszamy na kolejne wpisy!

Artur Zakrzewski wraz z zespołem Trenerowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.